Click here to visit our Sponsor the Clay Factory!

Prairie Craft Company

Polymer Clay Central Homepage

Polymer Clay Central Message Board

PCC Cyclopedia
Chat Calendar
Contest Schedule
Swap List Page

Polymer Clay Central AuctionPoly's Clay castle

Polymer Clay Central Archive Pages
Artist Interviews
Featured Artist Page
Frequently Asked Questions on Polymer Clay
Members Lessons

Index

Tips and Techniques from our members
Hot Links

Mission Statement

Guestbook
Meet some of our Staff

Polymer Clay Central

TrueLeigh Rose

Kısım 3:

Hadi hepsini beraber kullanalım...

  1. İlk önce gül desen rulonuza koyacağınız yaprak boyutu ve sayısı planlayarak  yaprak rulonuzu küçültün. Ben genellikle Fig. 21  görüldüğü gibi iki taç yaparak arasına yerleştiriyorum. Yaprak rulonuzdan parçalar kesin ve herhangi hava baloncuğun oluşmamasına dikkat ederek gülünüze monte edin.
  2. Şimdi makarna makinasının #6 veya #7 ayarından geçen ince siyah kil ile gülün ve yaprakların etrafını saracağız.  Kilin kırışmadığından ve bütün girintilere girecek şekilde kapladığından emin olun. Gülü kaplamadan önce , kullandığım kil tabancası tekniği ile gülün biçimi güçlendirecek ve zemin rengini gül desenine eklediğimizde desenin bozulmamasına yardımcı olacaktır.Tabancadan çıkarılan uzun üçgen siyah kil blokları yaprakların ve taç yaprakların aralarındaki boşlukları ve kat yerlerini dolduracak şekilde parçalara ayrılır. Fig. 22 yerlerine yerleştirilmesini ve narin yaprakların nasıl güçlendirildiğini görebilirsiniz.
  3. Kil tabancasından çıkan parçalar yerleştirildikten sonra rulonuz Fig.23 gibi olacaktır. Şimdi gülünüzün etrafına siyah rengi eklemeye başlayabilirsiniz, ta ki Fig. 24 gibi güzel bir zemin oluşturuncaya kadar.

  1. Bu noktada gül deseninizi ihtiyacınız olan farklı ölçülerde küçültebilirsiniz.Burada kil tabancasını kullanarak doldurduktan sonra küçültüğüm rulodan alınan kesik görüntüsü ve kullandığım diğer bazı ölçüler bulunmaktadır.

Umarım siz de bu deseni yaparken en az benim aldığım kadar zevk almışsınızdır.Farklı renklerde gülleri ve zeminleri tecrübe edin ve eğer desen rulosu yapıyorsanız sizinkileri benimkilerle değiştirmekten mutluluk duyarım! Lütfen  rulo değiştirme fikri konusundaki düşünceleriniz için email gönderin!  

Leigh Ross
©1999 Text and Photos

Ceviri:Aysem Oztas  Kasım2006 aysemoztas@hotmail.com


Polymer Clay Central Home page